Zasady gry Piramida

1.Jest to kolejna gra, której celem jest parowanie kart i gdzie szczęście liczy się bardziej niż umiejętności.

2.Rozłóż dwadzieścia osiem kart wierzchem do góry, tak żeby tworzyły piramidę. Zacznij od jednej karty, którą następnie przykryj rzędem dwóch kart, a te trzech kart i tak dalej, aż dojdziesz do siedmiu kart w siódmym rzędzie.

3.Tylko całkowicie odkryte karty w dolnym rzędzie mogą na razie brać udział w grze. Teraz należy odnaleźć dwie takie karty (bez względu na ich kolor), których suma punktów da 13. Króle, które mają wartość 13 punktów, są odkładane bez pary. Damy mają 12 punktów, Walety 11, a Asy – 1 punkt.

4.Karty, które pozostały w ręku, również biorą udział w grze. Musisz odkryć wierzchnią kartę ze stosu i starać się sparować ją z inną kartą z układu lub kolejną kartą z ręki.

5.Karta ze stosu, dla której nie ma pary, jest odkładana na bok. Kiedy wszystkie karty zostaną już sprawdzone, możesz spróbować od nowa. Karty odłożone na bok wracają do gry, nie wolno ich jednak tasować. Niektórzy gracze nie pozwalają na powtórne użycie odłożonych kart, a niektórzy dopuszczają nawet na ich podwójne użycie. Od ciebie zależy, który wariant wybierzesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *