Zasady gry Jedenaście

1.Potasuj dokładnie karty. Rozłóż trzy rzędy po trzy karty, wszystkie odkryte. Pozostałe karty trzymaj w ręku lub odłóż je na bok zakryte.

2.Celem tej gry jest dobranie kart w pary w taki sposób, żeby suma ich wartości wynosiła 11. (Przykładowo: ósemka z trójką, piątka z szóstką itd.; as w tym wypadku ma wartość 1). Figury się nie liczą, więc jeśli odkryjesz jedną z nich, od razu połóż na niej następną kartę nie będącą figurą.

3.Kolejnym celem gry jest pozbycie się wszystkich pozostałych kart (z ręki), tak więc uważnie popatrz na rozłożone na stole karty i sprawdź, które pary po dodaniu ich wartości dadzą 11).

4.Najpierw nowe karty muszą być położone na waleta i damę, ponieważ są to figury. Powiedzmy że będą to 8 karo i 8 kier. Teraz należy znaleźć wszystkie pary, których suma wynosi 11. Mogą to być 9 pik i
2 trefl, na które należy położyć nowe karty. Kolejna parą jest as kier i 10 trefl, które również zostaną przykryte nowymi kartami.

5.Jeżeli uda ci się odnaleźć wszystkie pary, które po zsumowaniu ich wartości dadzą 11, i dzięki temu pozbyć się wszystkich kart z ręki, wygrałeś. Jeśli nie, spróbuj jeszcze raz!

4 komentarze do “Zasady gry Jedenaście”

  1. Kiedyś grałem w tę grę, chciałem przypomnieć sobie jej zasady ale z tego opisu nadal nie wiem jak się gra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *