Zasady gry Westcliff

1.Pasjans ten może przynieść dużo satysfakcji zapalonemu graczowi, ponieważ żeby go ułożyć, trzeba się wykazać przede wszystkim dobrymi umiejętnościami i myśleniem.

2.Najpierw rozłóż trzy rzędy po dziesięć kart w każdym. Pierwsze dwa rzędy muszą być zakryte, ale trzeci rząd jest odkryty. Jeżeli wśród odkrytych kart są dostępne jakieś asy, należy umieścić je nad układem. Będą to karty bazowe, na których w czasie gry należy zbudować rosnącą sekwencję w odpowiednim kolorze.

3.Podobnie jak w „Małym Fortepianie” odkryte karty można przekładać jedna na drugą, tak żeby stanowiły malejącą sekwencję w naprzemiennych kolorach. Można przekładać również całe sekwencje pamiętając jednak o prawidłowym porządku. Jeżeli odkryta karta z trzeciego rzędu zostanie przeniesiona gdzie indziej, następna karta leżąca pod nią zostaje odkryta i wchodzi do gry.

4.Jeżeli któryś z rzędów zostanie pusty, można w nim umieścić inną kartę lub sekwencję w zależności od przebiegu gry.

5.Jeżeli wyczerpiesz możliwości, wyłóż jedną kartę z ręki i umieść ją w układzie. Jeżeli nie jest to możliwe, odłóż ją na bok formując drugi stos. Karta, która znajduje się na wierzchu odłożonego, stosu może powrócić do gry.

6.W standardowej wersji karty z ręki można wyłożyć tylko raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *