Zasady gry Oszust

1.Gra ta jest również znana pod nazwą „Nie wierzę”, a dlaczego, to się zaraz okaże.

2.Potasuj karty i rozdaj je wszystkim graczom.

3.Gracze układają swoje karty zgodnie z ich wartościami, ale bez względu na kolor.

4.Gra polega na tym, żeby pozbyć się swoich kart blefując i oszukując co do ich rzeczywistej wartości. Gracz po lewej stronie rozdającego rozpoczyna grę wykładając wszystkie posiadane karty tej samej wartości, powiedzmy wszystkie 9. Gracz kładzie je na środku stołu, ale nie odkrywa ich przed resztą graczy. W rzeczywistości nie wszystkie z tych kart muszą być 9 i tu właśnie zaczyna się blef. Jeżeli w grze bierze udział tylko cztery osoby i gracie jedną talią, a jeden z graczy wyłożył cztery karty twierdząc, że wykłada 9, wówczas każdy, kto akurat ma w ręku 9 wie, że pierwszy gracz próbuje oszukiwać. Może go wówczas sprawdzić mówiąc: „Nie wierzę” lub „Oszust!”, ale tylko do momentu, dopóki karty podejrzanego nie zostaną przykryte następnymi kartami.

5.Sprawdzana osoba musi odwrócić i pokazać wszystkim swoje karty i jeżeli okaże się, że sprawdzający miał rację, oszust musi zabrać ze stołu wszystkie karty, które w tym momencie na nim się znajdują. Następnie to on zaczyna kolejną rundę. Jeżeli jednak okaże się, że to oskarżający się pomylił, wówczas to on zabiera karty ze stołu.

6.Zakładając, że gracz rozpoczynający grę wyłożył 9, kolejna osoba musi teraz wyłożyć wszystkie 10, jakie posiada, następna walety itd. Oczywiście ktoś w końcu będzie zmuszony do oszustwa, jeżeli nie będzie posiadał żadnej karty o wartości, na którą przyszła kolej. Od pozostałych graczy będzie wtedy zależało, czy chcą go sprawdzić, ale nie muszą tego robić, nawet jeśli są absolutnie pewni, że oszukuje.

7.Osoba, która pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa.

3 komentarze do “Zasady gry Oszust”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *