Zasady gry Graj albo płać

1.Gracze muszą pozbyć się jak najszybciej swoich kart. Jest to świetna gra zwłaszcza dla początkujących graczy, pomagająca poznać hierarchię kart i innych reguły obowiązujące w grze w karty.

2.Rozdaj karty między wszystkich graczy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara zaczynając od gracza siedzącego po twojej lewej stronie. Nie ma znaczenia, jeżeli ktoś będzie miał o jedna kartę mniej lub więcej od innych.

3.Gracz siedzący po lewej stronie rozdającego zaczyna grę wykładając jedną ze swoich kart na stół. Następny gracz sprawdza, czy ma w swoich kartach jakąś, która byłaby większa lub mniejsza o jeden od karty wyłożonej przez pierwszego gracza. Karta musi się zgadzać nie tylko sekwencją, ale i kolorem. I tak, jeżeli pierwszy gracz wyłożył 9 trefl, następna osoba musi dołożyć 8 bądź 10 trefl (hierarchia w tej grze jest następująca: as, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, walet, dama, król – wszystkie w tym samym kolorze). Jeżeli pierwsza osoba wyłożyła asa, następna może położyć 2 lub króla w tym samym kolorze. Następną kartę kładziemy na poprzedniej.

4.A teraz odnośnie płacenia. Jeżeli ktoś nie ma karty, którą może położyć zgodnie z sekwencją, musi za to zapłacić fantem (guzikiem lub zapałką). Fanty odkładane są na środek stołu.

5.Gra toczy się do momentu, aż wszystkie karty z jednego koloru zostaną wyłożone. Osoba, która wyłoży ostatnią kartę z danego koloru, rozpoczyna kolejną sekwencję.

6.Gracz, który pozbędzie się jako pierwszy wszystkich kart, zabiera wszystkie fanty ze stołu i wygrywa grę. Ponadto pozostali gracze muszą oddać zwycięzcy dodatkowo po jednym fancie za każdą kartę, która została im w ręku.

7.Po ustalonej z góry liczbie rund gracze podliczają fanty, które zdobyli, i zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie ich najwięcej.

Jedna odpowiedź na „Zasady gry Graj albo płać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *