Zasady gry Gapa

1.Na początku gry należy rozdać po cztery karty każdemu z graczy. Kart nie można pokazywać przeciwnikom. Każdy gracz musi sprawdzić wartości swoich kart i zdecydować, której chce się pozbyć. Celem gry jest zebranie czterech kart o tej samej wartości. Stąd jeśli gracz posiada asa, waleta i dwie damy. powinien najpierw pozbyć się asa bądź waleta, gdyż łatwiej będzie mu skompletować cztery damy.

2.Gdy gracze wybrali już, których kart chcą się pozbyć, kładą je zakryte na stole przed osobą siedzącą ro ich lewej stronie, a otrzymują nową kartę od gracza po ich prawej stronie. Następnie każdy gracz sprawdza swoją nową kartę i ponownie decyduje, której karty tym razem chce się pobyć. Powinno to przebiegać jak najszybciej. Gra trwa do momentu, aż ktoś uzbiera cztery takie same karty i położy je po cichu siebie na stole i sięgnie po jeden z dodatkowych przedmiotów, które leżą na środku.

3.Gdy pozostali gracze zauważą, że ktoś odłożył karty, robią to samo i również sięgają po przedmiot ze środka stołu.

4.Gracz, który jako ostatni zorientuje się, że jeden z graczy zebrał już swoją czwórkę, nie zdobywa żadnego przedmiotu, za to dostaje literkę „G”. Pierwsza osoba, która „zdobędzie” cztery kolejne litery słowa „GAPA”, przegrywa grę.

3 komentarze do “Zasady gry Gapa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *